Nowe SIPSI i co dalej?

Od czasu udostępnienia nowego wyglądu i funkcjonalności portalu SIPSI minęło zaledwie kilka dni, ale już można ocenić efekt wprowadzonych zmian. Postaramy się Państwu przedstawić tez kilka kwestii, które pomogą w samodzielnym zarządzaniu nowym kontem.

1. Konto SIPSI jest dostepne od teraz osobno dla: Ciebie, Twojego reprezentanta oraz na potrzeby Twoich francuskich kontrahentow.

Jesli chodzi o wystawianie deklaracji moze to zrobic jedna ze stron (przedsiebiorstwo/reprezentant) z poziomu swojego konta.

2. Deklaracje z SIPSI nie przyjdą już automatycznie na Twój email — musisz je ściągnąć z portalu bezposrednio.

Wprowadziłeś deklaracje do systemy z powodzeniem? Świetnie, jednak musisz ja pobrać manualnie z systemu. W poprzedniej wersji SIPSI na tym etapie otrzymałbyś e-maila z kopia deklaracji. W obecnej wersji e-mailem otrzymasz tylko nr referencyjny zgłoszenia.

3. Po aktywacji konta na SIPSI chcesz zmienic haslo/zmodyfikowac dane konta – uwazaj ta opcja nie dziala dobrze lub wogole!

Będąc świadomymi zmian, liczyliśmy się z błędami związanymi z udostępnieniem nowej wersji, jednakże takie podstawowe funkcje jak ‘ Zmień hasło’/’Zmodyfikuj dane’ powinny działać bez zarzutu… Komentarz od administratora wskazuje, by ustawić przeglądarkę Firefox, jako domyślną obiecując, ze problemy znikną. Faktycznie zniknęły, ale tylko te związane z nieporawnie dzialajacym zapisywaniem się danych na deklaracji. Czekamy na dalsze poprawki!

4. Daty deklaracji: data poczatkowa w przyszlosci i automatyczne ustalenie daty wygasniecia

Dobre rozwiazanie, ktore powinno zmiejszyc ilosc bledow! Wszyscy popelniamy bledyn jednak interpretacja bledu przez odpowiednie sluzby nie zawsze jest …ludzka! Tym samym uniknac niepotrzebnych i stresujacych momentow, gdy dokument jest sprawdzany przez odpowiednie sluzby.

5.Kwestia przechowywania dokumentacji

Nowe pole na deklaracji. Potwierdzajace, kto i gdzie przetrzymuje dokumenty potrzebne w przypadku zarzadania ich przez odpowiednie organy.

Bardzo ważne! Jeśli Twój obecny reprezentant na terenie Francji nie posiada nr SIRET we Francji, nie będziesz mógł wystawić deklaracji dla pracownika! Nie ryzykuj! Po więcej informacji skontaktuj się z nami na: [email protected]

WZÓR NOWEJ DEKLARACJI Z SIPSI NA PRZYKLADZIE WERSJI DLA TRANSPORTU

Podsumowujac, jesli planujesz delegowac pracownikow do Francji w drugiej polowie 2019, poswiec chwile na przejrzenie nowych zasad zglaszania, a takze waznych zmian legislacyjnych ogloszonych w czerwcu i lipcu 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *