SIPSI to internetowy system, który pozwala założyć firmowe konto i przypisać do niego dokumenty pracowników delegowanych do pracy we Francji.

System SIPSI dostępny jest na stronach francuskiego ministerstwa  w językach francuskim i angielskim. Firmy zagraniczne, których pracownicy świadczą pracę we Francji, są zobligowane do założenia konta i przypisania do każdej z osób odpowiedniej dokumentacji. Dokumenty te mają potwierdzać czy dany pracownik otrzymywał za pracę stawkę zgodną z francuską płacą minimalną i wyznaczyły swojego reprezentanta na terenie Francji

Od 2017r. odpowiednie francuskie instytucje będą mogły przeglądać dokumenty firm i pracowników, które są przechowywane w systemie SIPSI.

Francuzi twierdzą, iż to internetowe narzędzie pomoże firmom lepiej wywiązać się ze zobowiązań wynikających z Loi Macron. Służby kontrolne natomiast zyskają w SIPSI wygodniejszy dostęp do odpowiednich dokumentów.

System SIPSI nie zastąpi papierowego formularza. Każdy  zagraniczny pracownik delegowany do pracy we Francji nadal będzie zobowiązany do posiadania dokumentów wymaganych z tytułu Loi Macron.

Do tych dokumentów należą również :

  •  druk A1 – zgłoszenie ZUS
  •  powołanie reprezentanta na terenie Francji
  •  dwujęzyczny aneks do umowy o prace , zawierający informacje o wynagrodzeniach na terenie Francji.
  •  wydruk zgłoszenia SIPSI