Odzyskanie VAT z zagranicy

Prowadzisz firmę transportową? Jeśli tak to wiemy, że temat zwrotu podatku VAT z zagranicy, nie jest dla Ciebie nowością. W świecie transportu, kwestie związane ze zwrotem VAT z Niemiec, Francji, Hiszpanii lub/i pozostałych 27 krajów Unii Europejskiej są jednymi z pierwszych i najważniejszych tematów związanych z szukaniem optymalizacji przepływu pieniędzy w firmie transportowej oraz obniżki jej kosztów.

Jeśli nie prowadzisz firmy z branży transportowej, a wysyłasz swoich pracowników w delegacje do innych krajów i opłacasz im wyżywienie oraz hotele na koszt przedsiębiorstwa, to z pewnością zastanawiasz się jak odzyskać VAT z faktury zagranicznej. Bez obaw – możemy pomóc! Tym bardziej że możesz odzyskać nawet do 27% kwoty opłaconej faktury.

Jak Impol może pomóc w odzyskiwaniu VAT-u z zagranicy?

Jako firma z dużym doświadczeniem doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach rosnąca jakość usług transportowych musi iść w parze z nieustannym obniżaniem kosztów. Jeśli chodzi o odzyskiwanie VAT-u z zagranicy, oferujemy naszym klientom następujące rozwiązania:

  • standardowy zwrot podatku VAT – gdzie oszczędzacie Państwo dzięki bardzo niskiej marży, a w zamian VAT dostajecie Państwo w momencie otrzymania decyzji z Urzędu Skarbowego kraju zwrotu.
  • pomoc merytoryczna w odzyskaniu podatku VAT z UE – gdy Twoim życzeniem jest nauczyć się robić zwrot VAT samemu – my chętnie pomożemy np. doradzić, odwołać się od decyzji, pomóc w odzyskaniu VAT-u z zagranicy czy choćby dokonać formalności związanych ze zwrotem VAT po Brexicie

W przypadku kategorii kosztów zwrotu, można starać się o:

  • zwrot zagranicznego podatku VAT od paliwa;
  • zwrot zagranicznego podatku VAT od opłat drogowych,
  • zwrot zagranicznego podatku VAT od parkingów,
  • zwrot zagranicznego podatku VAT od akcesoriów transportowych,
  • zwrot zagranicznego podatku VAT od hoteli
  • zwrot zagranicznego podatku VAT od napraw oraz innych kosztów, których odzyskiwanie jest określane przez wewnętrzne zasady raju zwrotu.

Jeśli więc chcesz uzyskać zwrot VAT zapłaconego w UE, to skontaktuj się z nami za pośrednictwem maila: [email protected], telefonu lub skorzystaj z naszego chatu w prawym dolnym rogu strony. 

Potrzebujesz pomocy przy zwrocie akcyzy za paliwo z UE?

Obecnie możliwe jest ubieganie się o zwrot akcyzy po skorzystaniu ze stacji w jednym z 7 krajów Unii Europejskiej: Rumunii, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Słowenii, Belgii i Francji. Każdy kraj ma inne stawki tego podatku za litr paliwa. Różny jest również czas oczekiwania na zwrot. Jeśli np. chcesz uzyskać zwrot akcyzy z Belgii, cała procedura może potrwać około roku. Aby mieć pewność, że firma dopełniła wszelkich formalności, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Skompletujemy i prześlemy kompletną dokumentację oraz będziemy czuwać nad prawidłowym przebiegiem całego procesu. 

Co wyróżnia nas na tle konkurencji w kwestii odzyskiwania podatku VAT z zagranicy?

Tematyką odzyskiwania VAT z UE zajmujemy się od lat. Nasza firma jest niezależna i akceptuje faktury od wszystkich dostawców przy stałej niskiej prowizji oraz – co równie istotnie – bez żadnych ukrytych kosztów. Celem nadrzędnym Impolu jest to, aby szybko i korzystnie odzyskiwać podatek VAT z zagranicy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Zwrot podatku VAT z UE załatwimy od ręki oraz bezproblemowo, a Ty będziesz mógł się skupić na pozostałych rejonach działalności Twojego biznesu.