Nowa wersja SIPSI dostępna!

Otrzymałeś dzis e-mail o temacie wiadomościod SIPSI: Réinitialisation de votre mot de passe du portail de déclaration ? W takim razie jesteś jedna z setek tysięcy firm, które delegują pracowników na teren Francji!

Francuskie Ministerstwo Pracy, w oparciu o informacje zwrotne od użytkowników SIPSI (platforma do delegowania pracownikow na teren Francji), całkowicie przeprojektowalo serwis internetowy SIPSI, aby w większym stopniu odpowiadał on danym oczekiwaniom. Nowa platforma zostało udostępniona dzisiaj.

Jest to część bieżących wysiłków na rzecz uproszczenia i wyjaśnienia procedur, tak aby przedsiębiorstwa zagraniczne mogły jak najszybciej i jak najdokładniej składać deklaracje. Zaktualizowana usługa zapewnia również służbom kontrolnym nowe, skuteczniejsze narzędzia.

Nowa wersja SIPSI zawiera następujące elementy:

  • Dostęp w wielu językach: francusko-angielsko-niemiecko-włosko-hiszpański. Niestety język polski nie został wdrożony!
  • Ulepszenia w różnych sekcjach, tak aby użytkownicy nie musieli już wprowadzać dodatkowych lub zbędnych informacji, niektóre informacje mogą być uzupełniane i sprawdzane automatycznie w celu zmniejszenia ryzyka błędu, a dokładność deklaracji może zostać poprawiona.
  • Specyficzne rozwiązanie API dla firm i agentów z sektora transportowego, którzy składają duże ilości zaświadczeń delegowania.
  • Nowe konta dedykowane dla kontrahentów firm zagranicznych oraz ich agentów/przedstawicieli we Francji.
  • Inne organy kontrolne mają dostęp do rozwiązania w zakresie konsultacji baz danych z możliwością włączenia konsultacji SIPSI bezpośrednio do wniosków o przeprowadzenie kontroli.
  • Dokładniejsze informacje i skuteczniejsze narzędzia są dostępne dla urzędników inspekcji pracy dzięki narzędziu roboczemu, w szczególności obejmującemu nowe opcje wyszukiwania i ukierunkowywania.

Uwagi IMPOL-U:

Jako Państwa reprezentant na terenie Francji, prosimy byście Państwo odpowiednio przeszli przez procedurę ‘odzyskiwania hasła’ z SIPSI. Instrukcja w języku polskim znajduje się do pobrania tutaj:

Po pierwszych manewrach na nowej-starej platformie, zauważyliśmy już pierwsze błędy: problem z rejestracja wiążący się z wprowadzeniem miejsca urodzenia właściciela, po wprowadzeniu numeru telefonu-numer zapisuje się w nierozpoznawalnym formacie. Problemy zaraportowaliśmy odpowiednio do Ministerstwa i ich administratorów w celu uzyskania poprawek. Miejmy nadzieje, że te błędy zostaną szybko poprawione i faktyczny zamiar usprawnienia platformy okaże się rzeczywistością. 

Na razie życzymy naszym Klientom i sobie cierpliwości na najbliższe dni, licząc, ze możliwość sprawnego zgłaszania pracowników zostanie przywrócona!

Jeśli trafiliście Państwo na te stronę, ponieważ wasz dotychczasowy reprezentant nie zajmował się administrowaniem kont SIPSI i potrzebujecie Państwo pomocy zapraszamy do kontaktu e-mailowego: [email protected] lub telefonicznego: +4850250704

Zespół IMPOLu

Źródło: https://travail-emploi.gouv.fr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *