Transport we Francji: zawieszeniu transportu drogowego żywych zwierząt podczas upałów w najgorętszych godzinach dnia.

Minister Rolnictwa i Żywności Didier Guillaume podjął decyzję, na mocy rozporządzenia opublikowanego pod koniec lipca w Dzienniku Urzędowym, o zawieszeniu transportu drogowego żywych zwierząt podczas upałów w najgorętszych godzinach dnia.

We francuskich departamentach objętych pomarańczowym lub czerwonym alarmem przez Météo-France z powodu ryzyka fali upałów, transport drogowy żywych kręgowców lądowych w całości na terytorium kraju (miejsca wyjazdu i końcowego przeznaczenia znajdujące się we Francji), w ramach działalności gospodarczej, jest zabroniony od godziny 13:00 do 18:00. Organizacja danego transportu powinna opierać się na ostatniej mapie pogody opublikowanej poprzedniego dnia.

Ta pomarańczowo-czerwona czujność dotyczy obecnie dużej południowej połowy kraju (z wyjątkiem wybrzeża Morza Śródziemnego), jak również Centrum, w regionach Île-de-France i Burgundia-Franche-Comté.

Zawieszenie to nie ma zastosowania do pojazdów wyposażonych w urządzenia do regulacji temperatury (klimatyzacja itp.) lub do transportu trzech lub mniej zwierząt. Odstępstwa przewidziane są również w przypadku transportu niezbędnego ze względów weterynaryjnych lub związanych z ochroną zwierząt.

W przypadku transportów długookresowych, trwających ponad 8 godzin, Didier Guillaume przypomina nam, że dopuszczalne są tylko transporty gwarantujące warunki w temperaturze poniżej 30°C. Wzmocniono kontrole zgodności z tymi przepisami.

Mówiąc bardziej ogólnie, wszyscy posiadacze zwierząt domowych, niezależnie od tego, czy są to zwierzęta hodowlane czy towarzyszące, muszą utrzymywać swoje zwierzęta w akceptowalnych warunkach klimatycznych i zaspokajać potrzeby swoich gatunków. Osobom indywidualnym przypomina się, aby chroniły swoje zwierzęta przed upałem i nie zostawiały ich w pojazdach w upale dnia.

Nieprzestrzeganie tych przepisów naraża właścicieli zwierząt domowych, zarówno prywatnych, jak i zawodowych, na sankcje karne.

Zespół Impol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *