COVID-19 Belgia – nowe zaświadczenie na granicy (transport)

Od środy 27 stycznia do poniedziałku 1 marca 2021 r. obowiązuje zakaz podróżowania do Belgii i z Belgii w celach innych niż służbowe. Zakaz podróży będzie monitorowany w odniesieniu do ruchu drogowego, lotniczego, morskiego i kolejowego.

Każda osoba podróżująca do lub z Belgii będzie zobowiązana do posiadania przy sobie zaprzysiężonego oświadczenia. Odpowiedni formularz zostanie udostępniony przez ministra spraw wewnętrznych. Oświadczenie pod przysięgą musi być powiązane z formularzem lokalizacji pasażera i poparte niezbędnymi dokumentami.

W tym okresie dozwolone są jedynie niezbędne podróże

Kierowcy oraz osoby upoważnione do wjazdu/wyjazdu z Belgi musza posiadać kopie zaświadczenia o podroży. Najlepiej jest to zrobić w formie elektronicznej ze smartfonu na stronie: https://travel.info-coronavirus.be/essential-travel-sworn-statement poniżej instrukcja jak wypełnić:

Niniejsze oświadczenie pod przysięgą należy wypełnić dla każdego przejścia granicznego w okresie od 27 stycznia 2021 r. do
1 marca 2021 r. Jeżeli podróż zagraniczna ma charakter częsty i powtarzalny, oświadczenie pod przysięgą należy wypełnić tylko raz (patrz wyżej). Gdyby na granicy proszono Was z jakiegoś powodu na pokazanie nowego, wystarczy raz jeszcze za pomocą w/w linku URL wygenerować nowe zaświadczenie. Brak posiadania zaświadczenia to kara kilkuset EUR.

Poniżej zaświadczenia do wypełnienia w formacie docx. oraz jego tłumaczenie na język PL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.